Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to he_IL translation catalogue (1073 entries)

en: Only works for YouTube videos.
he_IL: אפקטיבי רק עבור קטעי וידאו מיוטיוב

en: Privacy mode
he_IL: מצב פרטיות

en: Install & Activate
he_IL: התקן והפעל

en: Get a sneak peek at our in progress development versions, and help us improve Elementor to perfection. Developer Edition releases contain experimental functionality for testing purposes.
he_IL: קבלו הצצה לגירסאות הפיתוח המתקדמות שלנו ועזרו לנו לשפר את אלמנטור לשלמות. השחרורים של מהדורת פיתוח מכילים פונקציות ניסיונית למטרות בדיקה.

en: Elementor Developer Edition
he_IL: מהדורת פיתוח של אלמנטור

en: Find an Expert
he_IL: מצא מומחה

en: Inactive by default
he_IL: לא פעיל כברירת מחדל

en: Active by default
he_IL: פעיל כברירת מחדל

en: Status: %s
he_IL: סטטוס: %s

en: Your feedback is important - <a href="%s" target="_blank">help us</a> improve these features by sharing your thoughts and inputs.
he_IL: הפידבק שלך חשוב - <a href="%s" target="_blank">עזור לנו</a> לשפר את הפיצ'רים הללו על ידי שיתוף המחשבות והתובנות שלך עליהם.

en: To use an experiment on your site, simply click on the dropdown next to it and switch to Active. You can always deactivate them at any time.
he_IL: כדי להשתמש בפיצ׳ר ניסיוני באתר שלך, פשוט לחץ על התפריט הנפתח שלידו ושנה אותו למצב אקטיבי, תמיד תוכל להשבית אותם בכל עת.

en: Access new and experimental features from Elementor before they're officially released. As these features are still in development, they are likely to change, evolve or even be removed altogether. <a href="%s" target="_blank">Learn More.</a>
he_IL: קבל גישה לפיצ'רים חדשים וניסיוניים של אלמנטור לפני שהם משתחררים רשמית. מכיוון שהפיצ'רים האלו עדיין בפיתוח הם עשויים להשתנות, להתפתח או אפילו להיות מוסרים לחלוטין. <a href="%s" target="_blank">למידע נוסף.</a>

en: Experiments
he_IL: ניסויים

en: The current version of Elementor doesn't have any experimental features . if you're feeling curious make sure to come back in future versions.
he_IL: לגרסה הנוכחית של אלמנטור אין פיצ׳רים ניסיונייים. אם אתה מרגיש סקרן הקפד לחזור לכאן בגרסאות עתידיות.

en: No available experiments
he_IL: אין ניסויים זמינים

en: Stable
he_IL: יציב

en: Release Candidate
he_IL: מועמד לשחרור

en: Beta
he_IL: בטא

en: Alpha
he_IL: אלפא

en: Development
he_IL: פיתוח

en: These enhancements may include some markup changes to existing elementor widgets
he_IL: שיפורים אלו עשויים לכלול כמה שינויי קוד של וידג׳טים קיימים של אלמנטור

en: An array of accessibility enhancements in Elementor pages.
he_IL: מערך של שיפורי נגישות בדפי אלמנטור

en: Accessibility Improvements
he_IL: שיפורי נגישות

en: Please Note! The "Improved Asset Loading" mode reduces the amount of code that is loaded on the page by default. When activated, parts of the infrastructure code will be loaded dynamically, only when needed. Keep in mind that activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
he_IL: שימו לב! מצב "טעינת נכסים משופרת" מקטין את כמות הקוד הנטענת בדף כברירת מחדל. כשהוא מופעל, חלקים מקוד התשתית יטענו באופן דינמי, רק בעת הצורך. זכור כי הפעלת ניסוי זה עלולה לגרום להתנגשויות עם תוספים שאינם תואמים.

en: Improved Asset Loading
he_IL: טעינת נכסים משופרת

en: Developers, Please Note! This experiment includes some markup changes. If you've used custom code in Elementor, you might have experienced a snippet of code not running. Turning this experiment off allows you to keep prior Elementor markup output settings, and have that lovely code running again.
he_IL: מפתחים, שימו לב! ניסוי זה כולל כמה שינויים בכתיבת הקוד של אלמנטור. אם השתמשת בקוד מותאם אישית, ייתכן שנתקלת בקטע קוד מסוים שלך שלא פועל. כיבוי ניסוי זה יאפשר לך לשמור על הגדרות פלט הקוד הקודם של אלמנטור ללא השינויים כך שהקוד המקסים שלך יחזור לפעול שוב.

en: No landing pages found in trash
he_IL: לא נמצאו עמודי נחיתה בפח

en: No landing pages found
he_IL: לא נמצאו עמודי נחיתה

en: Search Landing Pages
he_IL: חפש עמודי נחיתה

en: View Landing Page
he_IL: צפה בעמוד הנחיתה

en: All Landing Pages
he_IL: כל עמודי הנחיתה

en: New Landing Page
he_IL: עמוד נחיתה חדש

en: Edit Landing Page
he_IL: ערוך עמוד נחיתה

en: Add New Landing Page
he_IL: הוסף עמוד נחיתה חדש

en: Or view <a href="%s">Trashed Items</a>
he_IL: או צפה <a href="%s">בפריטים שהועברו לפח</a>

en: Build Effective Landing Pages for your business' marketing campaigns.
he_IL: בנה דפי נחיתה יעילים לקמפיינים השיווקיים של העסק שלך.

en: Adds a new Elementor content type that allows creating beautiful landing pages instantly in a streamlined workflow.
he_IL: מוסיף סוג תוכן חדש של אלמנטור המאפשר ליצור דפי נחיתה יפים באופן מיידי בתהליך עבודה יעיל.

en: Landing Pages
he_IL: דפי נחיתה

en: Landing Page
he_IL: עמוד נחיתה

en: Unknown
he_IL: לא ידוע

note: translators: %s - Elementor plugin name
en: Tested up to %s version
he_IL: נבדק עד גרסת %s

en: Plugin
he_IL: תוסף

en: Some of the plugins you’re using have not been tested with the latest version of %1$s (%2$s). To avoid issues, make sure they are all up to date and compatible before updating %1$s.
he_IL: חלק מהתוספים שבהם אתה משתמש לא נבדקו עם הגרסה האחרונה של %1$s (%2$s). כדי להימנע מבעיות, ודא שכולם מעודכנים ובעלי תאימות לפני ביצוע עדכון %1$s.

en: Compatibility Alert
he_IL: התראת תאימות

note: translators: 1: Function argument, 2: Elementor version number.
en: The %1$s argument is <strong>deprecated</strong> since version %2$s!
he_IL: הארגומנט %1$s <strong>הוצא משימוש</strong> מאז גרסה %2$s!

note: translators: 1: Function argument, 2: Elementor version number, 3: Replacement argument name.
en: The %1$s argument is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
he_IL: הארגומנט %1$s <strong>הוצא משימוש</strong> מאז גרסה %2$s! השתמש ב %3$s במקום.

en: Custom Columns Gap
he_IL: ריווח עמודות מותאם אישית

en: Keep my settings
he_IL: שמור על ההגדרות שלי

en: By removing this template you will delete your entire Site Settings. If this template is deleted, all associated settings: Global Colors & Fonts, Theme Style, Layout, Background, and Lightbox settings will be removed from your existing site. This action can not be undone.
he_IL: הסרת תבנית זו תגרום למחיקת כל הגדרות האתר שלך. אם תבנית זו נמחקת, כל ההגדרות המשויכות לה: צבעים וגופנים גלובלים, סגנון תבנית, פריסה, רקע והגדרות לייטבוקס יוסרו מהאתר שלך. לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Are you sure you want to delete your Site Settings?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הגדרות האתר שלך?

[ctx: Page Template]
en: Theme
he_IL: תבנית עיצוב

en: The Global value you are trying to use is not available.
he_IL: הערך הגלובלי שבו אתה מנסה להשתמש אינו זמין.

en: Choose Svg
he_IL: בחר קובץ SVG

note: Description of the plugin
en: The Elementor Website Builder has it all: drag and drop page builder, pixel perfect design, mobile responsive editing, and more. Get started now!
he_IL: לבונה האתרים Elementor יש הכל: בונה דפים בגרירה ושיחרור של וידג׳טים, עיצוב מושלם ברמת הפיקסל, עריכה רספונסיבית לנייד ועוד. התחל עכשיו!

en: Warning: This will reset your current Global Fonts and Colors, and will migrate your previous settings from v2.x versions.
he_IL: אזהרה: אפשרות זו תאפס את כל הצבעים והטיפוגרפיה הגלובלים באתר ותשדרג את כל ההגדות הקודמות מגרסאות נמוכות יותר (v2.x).

en: Rerun Update Script
he_IL: הרצת סקריפט עדכון

en: Migrate to v3.0
he_IL: שדרג לגרסה 3.0

en: Global Colors
he_IL: צבעים גלובליים

en: Breakpoint
he_IL: נקודת שבירה

en: Rows Gap
he_IL: רווח בן השורות

en: Apply Link On
he_IL: החל את הקישור על

en: Items
he_IL: פריטים

en: Fill
he_IL: מלוי

en: Object Fit
he_IL: התאמת אובייקט

en: Download
he_IL: הורדה

en: Optimized DOM Output
he_IL: פלט DOM שעבר אופטימיזציה

en: The Style settings changed its location and can now be found within Elementor Editor's <b>Panel > Hamburger Menu > Site Settings</b>.<br>You can use the Site Settings to make changes and see them live!
he_IL: הגדרות הסגנון שינו את מיקומן וניתן למצוא אותן כעת בתוך העורך של אלמנטור <b> פאנל עריכה > תפריט המבורגר > הגדרות אתר </b>. <br> תוכל להשתמש בהגדרות האתר כדי לבצע שינויים ולראות אותם מתעדכנים באופן מיידי!

en: Looking for the Style settings?
he_IL: מחפש את הגדרות העיצוב?

en: Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
he_IL: הפוך לתורם-על על-ידי בחירתך לשתף נתוני תוסף שאינם רגישים ולקבל מאיתנו עדכוני דוא"ל תקופתיים.

en: Saved Color
he_IL: צבע שמור

en: Not working? You can set a different selector for the title in Site Settings > Layout
he_IL: לא עובד? באפשרותך להגדיר סלקטור שונה עבור הכותרת בתוך הגדרות אתר > פריסה

en: Panel Width
he_IL: רוחב פאנל

en: The latest update includes some substantial changes across different areas of the plugin. We highly recommend you <a href="%s">backup your site before upgrading</a>, and make sure you first update in a staging environment
he_IL: העדכון האחרון כולל כמה שינויים מהותיים באזורים שונים בתוסף. אנו מאוד ממליצים לך לגבות את האתר לפני השדרוג, ולוודא שאתה מעדכן תחילה בסביבת ניסיון

en: Heads up, Please backup before upgrade!
he_IL: שים לב! מומלץ לבצע גיבוי לפני החלת העדכון

en: Love using Elementor? Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
he_IL: אוהב להשתמש באלמנטור? הפוך לתורם-על על-ידי בחירתך לשתף נתוני תוסף שאינם רגישים ולקבל מאיתנו עדכוני דוא"ל תקופתיים.

en: User Preferences
he_IL: העדפות משתמש

en: Fallback Font Family
he_IL: פונט ברירת מחדל

en: The `theme-color` meta tag will only be available in supported browsers and devices.
he_IL: טאג המטא ׳צבע תבנית׳ יהיה זמין בדפדפנים ומכשירים נתמכים בלבד

en: Mobile Browser Background
he_IL: צבע רקע לדפדפן מובייל

en: Suggested favicon dimensions: 512 × 512 pixels.
he_IL: מידות אייקון אתר מומלצות: 512 × 512 פיקסלים.

en: Site Favicon
he_IL: אייקון אתר

en: Suggested image dimensions: 350 × 100 pixels.
he_IL: מידות תמונה מומלצות: 350 × 100 פיקסלים.

en: Site Logo
he_IL: לוגו אתר

en: Choose description
he_IL: בחירת תיאור

en: Site Description
he_IL: תיאור אתר

en: Choose name
he_IL: בחירת שם

en: Site Name
he_IL: שם אתר

en: Site Identity
he_IL: זהות האתר

en: Breakpoints
he_IL: נקודות שבירה

en: Theme
he_IL: תבנית עיצוב

en: Default Page Layout
he_IL: פריסת עמוד ברירת מחדל

en: Layout Settings
he_IL: הגדרות פריסה

en: Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
he_IL: שינויים ישתקפו בתצוגה המקדימה רק לאחר טעינת העמוד מחדש

en: Reset Data
he_IL: אפס נתונים

en: Click the media icon to upload file
he_IL: לחץ על אייקון המדיה כדי להעלות קובץ

en: Watch the Full Guide
he_IL: צפו במדריך המלא

en: Get introduced to Elementor by watching our "Getting Started" video series. It will guide you through the steps needed to create your website. Then click to create your first page.
he_IL: בואו להכיר לעומק את אלמנטור על ידי צפייה בסדרת הווידיאו שלנו "התחלת העבודה". זה ידריך אותך בשלבים הדרושים ליצירת אתר האינטרנט שלך. ואז יש ללחוץ על יצירת עמוד הראשון שלך.

en: Enable Unfiltered File Uploads
he_IL: אפשר העלאת קבצים ללא סינון

en: If you are experiencing a loading issue, contact your site administrator to troubleshoot the problem using Safe Mode.
he_IL: אם אתם חווים בעיית טעינה, צרו קשר עם מנהל האתר כדי לאבחן את הבעיה ב"במצב בטוח".

en: Download image
he_IL: הורדת תמונה

en: Pin it
he_IL: לנעוץ בפינטרסט

en: Share on Twitter
he_IL: שתף בטוויטר

en: Share on Facebook
he_IL: שתף בפייסבוק

en: Custom Attributes
he_IL: מאפיינים מותאמים אישית

en: Set custom attributes for the link element. Separate attribute keys from values using the | (pipe) character. Separate key-value pairs with a comma.
he_IL: הגדר תכונות מותאמות אישית עבור רכיב הקישור. הפרד בין מפתחות תכונות לערכים באמצעות הסימון | (מפרידון). הפרד זוגות ערכי מפתח עם פסיק.

en: See it in action
he_IL: ראה את זה בפעולה

en: Get more dynamic capabilities by incorporating dozens of Elementor's native dynamic tags.
he_IL: השג יכולות דינמיות יותר על ידי שילוב של עשרות תגיות תוכן דינמי של אלמנטור.

en: You’re missing out!
he_IL: אתה מפספס!

en: Elementor Dynamic Content
he_IL: תוכן דינמי של אלמנטור

en: Dynamic Tags
he_IL: תוכן דינמי

en: We highly recommend backing up your database before performing this upgrade.
he_IL: אנו ממליצים מאוד לגבות את מסד הנתונים לפני ביצוע השדרוג הזה.

en: The upgrade process includes a database update
he_IL: תהליך השדרוג כולל עדכון מסד נתונים

en: Attributes lets you add custom HTML attributes to any element.
he_IL: באמצעות התכונות ניתן להוסיף רכיבי HTML מותאמים אישית לכל אלמנט.

en: Meet Our Attributes
he_IL: הכירו את התכונות שלנו

en: Attributes
he_IL: מאפיינים

en: Click here to run it now
he_IL: לחצו כאן כדי להריץ אותו כעת

en: Taking a while?
he_IL: לוקח זמן?

en: Navigation Icons Size
he_IL: גודל אייקוני ניווט

en: Toolbar Icons Size
he_IL: גודל אייקוני כלים

en: Alt
he_IL: טקסט חלופי

en: Share
he_IL: שתף

en: Fullscreen
he_IL: מסך מלא

en: Managing a multi-user site? With Elementor Pro, you can control user access and make sure no one messes up your design.
he_IL: מנהל אתר רב משתמשים? באמצעות אלמנטור פרו, אתה יכול לשלוט על גישת משתמשים ולוודא שאף אחד לא יגע בעיצוב שלך.

en: Using popups on your site? Build outstanding popups using Elementor Pro and get more leads, sales and subscribers.
he_IL: משתמש בפופאפים באתר שלך? בנה פופאפים מגניבים באמצעות אלמנטור פרו וקבל יותר לידים, מכירות ומנויים.

en: Want to design better MailChimp forms? Use Elementor Pro and enjoy unlimited integrations, visual design, templates and more.
he_IL: רוצה לעצב טפסים טובים יותר של MailChimp? השתמש באלמנטור פרו ותיהנה משילובים בלתי מוגבלים, עיצוב חוייתי ואין ספור יכולות.

en: Using Elementor & Contact Form 7? Try out Elementor Pro and design your forms visually with one powerful tool.
he_IL: משתמש באלמנטור וב-Contact Form7? נסה את אלמנטור פרו ועצב את הטפסים שלך חזותית בעזרת כלי חזק אחד.

en: Using WooCommerce? With Elementor Pro’s WooCommerce Builder, you’ll be able to design your store without coding!
he_IL: משתמש ב- WooCommerce? באמצעות WooCommerce Builder של אלמנטור פרו, תוכל לעצב את החנות שלך בקלות ובלי לגעת בקוד!

en: Default Kit
he_IL: קיט ברירת מחדל

en: Focus
he_IL: פוקוס

en: Field
he_IL: שדה

en: Label
he_IL: תווית

en: Form Fields
he_IL: שדות טופס

en: Paragraph Spacing
he_IL: ריווח בין פסקאות

en: Body
he_IL: תוכן עמוד

en: Buttons
he_IL: כפתורים

en: In order for Theme Style to affect all relevant Elementor elements, please disable Default Colors and Fonts from the <a href="%s" target="_blank">Settings Page</a>.
he_IL: על מנת שסגנון התבנית ישפיע על כל האלמנטים הרלוונטיים של אלמנטור, אנא השבת את צבעי הגופן והגופנים המוגדרים כברירת מחדל מ <a href="%s" target="_blank">עמוד ההגדרות</a>.

en: Draft
he_IL: טיוטה

en: Kit
he_IL: קיט

en: Already connected.
he_IL: כבר מחובר.

en: Pause on Interaction
he_IL: השהיה באינטראקציה

en: Positioning
he_IL: מיקום

note: translators: %s: Video provider
en: %s Video Player
he_IL: %s נגן וידאו

en: Background Position
he_IL: מיקום רקע

en: Contain
he_IL: הכלה

en: Cover
he_IL: כיסוי

en: Auto
he_IL: אוטומטי

en: Background Size
he_IL: גודל רקע

en: Usage Data Sharing
he_IL: שיתוף נתוני שימוש

en: Connecting to the Library failed. Please try reloading the page and try again
he_IL: ההתחברות אל הספריה נכשלה. אנא נסה לטעון את העמוד מחדש ולנסות שוב.

en: Connected as %s
he_IL: מחובר כ- %s

en: Enable Lightbox In Editor
he_IL: אפשר לייטבוקס בתוך האדיטור

en: Dark
he_IL: כהה

en: Light
he_IL: בהיר

en: Auto Detect
he_IL: זיהוי אוטומטי

en: Set light or dark mode, or use Auto Detect to sync it with your OS setting.
he_IL: כאן ניתן להגדיר מצב בהיר או כהה או להשתמש בזיהוי אוטומטי כדי לסנכרן עם הגדרות מערכת ההפעלה.

en: UI Theme
he_IL: צבעי הממשק

en: Preferences
he_IL: העדפות

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
he_IL: אל תסתמך אך ורק על הסמלים של FontAwesome שכולם משתמשים בהם! הבדל את אתר האינטרנט שלך ואת הסגנון שלך עם סמלים מותאמים שאתה יכול להעלות ממקור המועדף עליך.

en: Add Your Custom Icons
he_IL: הוספת אייקונים מותאמים אישית

en: Custom Icons
he_IL: אייקונים מותאמים

en: Transition
he_IL: מעבר

en: Duration
he_IL: משך זמן

[ctx: Background Control]
en: Images
he_IL: תמונות

[ctx: Background Control]
en: Slideshow
he_IL: מצגת

[ctx: Background Control]
en: Video
he_IL: וידאו

en: Clear Log
he_IL: נקה לוג

en: Next
he_IL: הבא

en: Previous
he_IL: קודם

en: Amount
he_IL: כמות

en: Add Element
he_IL: הוספת אלמנט

en: Line
he_IL: קו

[ctx: shapes]
en: Tribal
he_IL: שבטי

[ctx: shapes]
en: Trees
he_IL: עצים

[ctx: shapes]
en: Squares
he_IL: ריבועים

[ctx: shapes]
en: Stripes
he_IL: פסים

[ctx: shapes]
en: Leaves
he_IL: עלים

[ctx: shapes]
en: Half Rounds
he_IL: חצאי עיגולים

[ctx: shapes]
en: Fir Tree
he_IL: עץ אשוח

[ctx: shapes]
en: Dots
he_IL: נקודות

[ctx: shapes]
en: Rectangles
he_IL: מלבנים

[ctx: shapes]
en: Parallelogram
he_IL: מקבילית

[ctx: shapes]
en: Rhombus
he_IL: מעוין

[ctx: shapes]
en: Pluses
he_IL: פלוסים

[ctx: shapes]
en: Arrows
he_IL: חצים

[ctx: shapes]
en: Zigzag
he_IL: זיגזג

[ctx: shapes]
en: Wavy
he_IL: גלים

[ctx: shapes]
en: Squared
he_IL: ריבוע

[ctx: shapes]
en: Slashes
he_IL: סלאשים

[ctx: shapes]
en: Multiple
he_IL: מרובה

[ctx: shapes]
en: Curved
he_IL: מקומר

[ctx: shapes]
en: Curly
he_IL: מסולסל

en: Basic Gallery
he_IL: גלרייה בסיסית

en: Out
he_IL: בחוץ

en: In
he_IL: בפנים

en: Ken Burns Effect
he_IL: אפקט קן ברנס

en: This cover image will replace the background video in case that the video could not be loaded.
he_IL: תמונת הרקע תחליף את רקע הוידאו במידה והוידאו לא נטען בעמוד.

en: Play On Mobile
he_IL: הפעל בנייד

en: YouTube/Vimeo link, or link to video file (mp4 is recommended).
he_IL: קישור יוטיוב\וימאו, או קישור לקובץ וידאו (פורמט מומלץ mp4).

en: Reinstall
he_IL: התקן מחדש

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
he_IL: אירעה שגיאה, הגרסה שנבחרה אינה חוקית. נסה לבחור גרסה אחרת.

en: Post
he_IL: פוסט

en: File Path: %s
he_IL: נתיב הקובץ: %s

en: Need Help
he_IL: צריך עזרה

en: Play Once
he_IL: נגן פעם אחת

en: Upload SVG
he_IL: העלאת SVG

en: Choose Video
he_IL: בחירת וידאו

en: By clicking Sign Up, you agree to Elementor's <a href="%1$s">Terms of Service</a> and <a href="%2$s">Privacy Policy</a>
he_IL: בלחיצה על הרשמה, הינך מסכים ל<a href="%1$s">תנאי השימוש</a> ו<a href="%2$s">מדיניות הפרטיות</a> של אלמנטור

en: Your Email
he_IL: האימייל שלך

en: As a beta tester, you’ll receive an update that includes a testing version of Elementor and its content directly to your Email
he_IL: משתמשי בטא מקבלים ראשונים את העדכונים עבור גרסאות חדשות של אלמנטור עם מידע מלא על הגרסה ישירות לאימייל.

en: Get Beta Updates
he_IL: קבלת עדכוני בטא

en: We recommend you only enable this feature if you understand the security risks involved.
he_IL: אנו ממליצים לאפשר את התכונה הזו רק אם אתם מבינים את אתגרי האבטחה שהיא מביאה.

en: Elementor will try to sanitize the unfiltered files, removing potential malicious code and scripts.
he_IL: המערכת תנסה לנקות קבצים מסוג זה על ידי הסרת קוד זדוני וסקריפטים.

en: Please note! Allowing uploads of any files (SVG & JSON included) is a potential security risk.
he_IL: שים לב! מתן אפשרות להעלאת קבצים לא מגבלה (כולל SVG & JSON) מהווה סיכון אבטחה פוטנציאלי.

en: <a id="beta-tester-first-to-know" href="%s">Click here</a> to join our first-to-know email updates.
he_IL: <a id="beta-tester-first-to-know" href="%s">לחץ כאן</a> להצטרפות לרשימת העדכונים שלנו.

en: Template not exist.
he_IL: הטמפלט לא קיים.

en: Responsive visibility will take effect only on preview or live page, and not while editing in Elementor.
he_IL: הגדרות הנראות הרספונסיביות יוצגו רק במצב תצוגה מקדימה או על הדף עצמו, לא במסך העריכה של אלמנטור.

en: Deprecated
he_IL: הוצא משימוש

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
he_IL: נהדר! תהליך העדכון ל-Font Awesome 5 הסתיים בהצלחה.

en: Upgrade To Font Awesome 5
he_IL: שדרג ל Font Awesome 5

en: This action is not reversible and cannot be undone by rolling back to previous versions.
he_IL: פעולה זו הינה בלתי הפיכה ולא ניתנת לביטול על ידי חזרה לגרסאות קודמות.

en: Please note that the upgrade process may cause some of the previously used Font Awesome 4 icons to look a bit different due to minor design changes made by Font Awesome.
he_IL: שים לב שתהליך העדכון עלול לגרום לאייקונים של Font Awesome 4 שבשימוש להיראות מעט שונה, עקב שינויים עיצוביים קלים שנעשו על ידי Font Awesome.

en: By upgrading, whenever you edit a page containing a Font Awesome 4 icon, Elementor will convert it to the new Font Awesome 5 icon.
he_IL: לאחר העדכון, בכל פעם שתערוך דף המכיל אייקון של Font Awesome 4, המערכת תמיר אותו לאייקון החדש של Font Awesome 5.

en: Access 1,500+ amazing Font Awesome 5 icons and enjoy faster performance and design flexibility.
he_IL: קבל גישה ללמעלה מ-1,500 אייקונים מדהימים של Font Awesome 5 ותהנה מביצועים מהירים יותר וגמישות עיצובית.

en: Font Awesome Upgrade
he_IL: שדרוג Font Awesome

en: Font Awesome 4 support script (shim.js) is a script that makes sure all previously selected Font Awesome 4 icons are displayed correctly while using Font Awesome 5 library.
he_IL: סקריפט התמיכה של Font Awesome 4 מוודא שכל האייקונים של Font Awesome 4 שנמצאים בשימוש יוצגו בצורה תקינה בזמן השימוש ב-Font Awesome 5.

en: Load Font Awesome 4 Support
he_IL: טען תמיכה ב Font Awesome 4

en: All Icons
he_IL: כל האייקונים

en: Font Awesome - Brands
he_IL: Font Awesome - מותגים

en: Font Awesome - Solid
he_IL: Font Awesome - סולידי

en: Font Awesome - Regular
he_IL: Font Awesome - רגיל

en: Your site's .htaccess file appears to be missing.
he_IL: נראה שקובץ .htaccess של האתר שלך חסר.

en: Some of your theme files are missing.
he_IL: חלק מקבצי התבנית שלך חסרים.

en: Invalid %1$s Format, file not uploaded for security reasons
he_IL: פורמט %1$s לא תקין. הקובץ לא הועלה מטעמי אבטחה.

en: %1$s file is not allowed for security reasons
he_IL: קבצי %1$s אינם מאושרים בגלל סיבות אבטחה

en: The uploaded %1$s file is not supported. Please upload a valid %2$s file
he_IL: הקובץ %1$s שהועלה אינו נתמך. אנא העלה קובץ %2$s תקין

en: Sign Up
he_IL: הרשמה

en: Love using Elementor? <a href="%s">Learn how you can build better sites with Elementor Pro.</a>
he_IL: אוהב להשתמש באלמנטור? <a href="%s">למד כיצד תוכל לבנות אתרים טובים יותר עם אלמנטור פרו.</a>

en: Upload
he_IL: העלאה

en: Icon Library
he_IL: ספריית אייקונים

en: Note that %1$s will be completely removed once %2$s %3$s is released.
he_IL: שימו לב ש-%1$s יוסר לחלוטין מהתוסף ברגע ש-%2$s %3$s תשוחרר

en: It has been replaced by <strong>%1$s</strong>.
he_IL: הוחלף על ידי <strong>%1$s</strong>.

en: Document not found.
he_IL: המסמך לא נמצא.

en: Vertical Orientation
he_IL: אוריינטציה אנכית

en: Offset
he_IL: דילוג

en: Horizontal Orientation
he_IL: אוריינטציה אופקית

en: Fixed
he_IL: מקובע

en: Absolute
he_IL: מוחלט

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
he_IL: מיקום מותאם יכול ליצור קונפליקטים בעיצוב רספונסיבי וכן הוא אינו מומלץ לשימוש לעתים קרובות.

en: Please note!
he_IL: שימו לב!

en: Custom Width
he_IL: רוחב מותאם

en: Super Admin
he_IL: מנהל מערכת

en: Get Help
he_IL: קבל עזרה

en: Hidden
he_IL: מוסתר

en: Overflow
he_IL: גלישה

en: Motion Effects
he_IL: אפקטי תנועה

en: Horizontal Align
he_IL: יישור אופקי

en: Space Evenly
he_IL: ריווח שווה

en: Space Around
he_IL: ריווח מסביב

en: Vertical Align
he_IL: יישור אנכי

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
he_IL: נתקל בבעיות בטעינת של אלמנטור? הפעל מצב בטוח כדי לפתור את הבעיה.

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
he_IL: הבעיה נגרמה ככל הנראה בגלל התבנית או אחד התוספים.

en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
he_IL: שימו לב: הקישור ID יכול לקבל אך ורק את התווים הבאים: %s

en: Choose File
he_IL: בחירת קובץ

en: External URL
he_IL: URL חיצוני

en: Order By
he_IL: סדר לפי

en: Read More Text
he_IL: טקסט קרא עוד

en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
he_IL: שימו לב: וידג'ט זה משפיע רק על תבניות המשתמשות ב-`%s` בעמודי ארכיון.

en: Continue reading
he_IL: המשך לקרוא

en: Read More
he_IL: קרא עוד

en: Location
he_IL: מיקום

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
he_IL: המשך לקרוא %s

en: (more&hellip;)
he_IL: המשך&hellip;

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
he_IL: סינון לפי קטגוריה

[ctx: Template Library]
en: All Categories
he_IL: כל הקטגוריות

[ctx: Template Library]
en: Category
he_IL: קטגוריה

[ctx: Template Library]
en: Categories
he_IL: קטגוריות

[ctx: Template Library]
en: Templates
he_IL: טמפלטים

[ctx: Background Control]
en: Y Position
he_IL: מיקום Y

[ctx: Background Control]
en: X Position
he_IL: מיקום X

[ctx: Background Control]
en: Custom
he_IL: מותאם

en: Every %d Minutes
he_IL: מידי %d דקות

en: Popup Builder lets you take advantage of all the amazing features in Elementor, so you can build beautiful & highly converting popups. Go pro and start designing your popups today.
he_IL: מערכת הפופאפים מאפשרת להנות מכל תכונות העיצוב המתקדמות של אלמנטור, ולבנות פופאפים מדהימים ישירות מלוח הבקרה. עברו לגרסת הפרו והתחילו לעצב פופאפים עוד היום.

en: Get Popup Builder
he_IL: התחל לעצב פופאפים

en: Popups
he_IL: פופאפים

en: Theme Builder
he_IL: בונה תבנית

en: Enable Safe Mode
he_IL: לאפשר מצב בטוח

en: Can't Edit?
he_IL: לא מצליח לערוך?

en: Please note! We couldn't deactivate all of your plugins on Safe Mode. Please <a href="%s" target="_blank">read more</a> about this issue.
he_IL: שים לב! לא הצלחנו לכבות את כל התוספים במצב בטוח. אנא <a href="%s" target="_blank">קרא עוד</a> אודות בעיה זו.

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to troubleshoot
he_IL: לבעיות נפוצות אנא <a href="%s" target="_blank">הקלק כאן</a>

en: Still experiencing issues?
he_IL: עדיין חווה בעיות?

en: Editor successfully loaded?
he_IL: העורך נטען בהצלחה?

en: Disable Safe Mode
he_IL: כיבוי מצב בטוח

en: Safe Mode ON
he_IL: מצב בטוח מופעל

en: Cannot enable Safe Mode
he_IL: לא ניתן לאפשר מצב בטוח

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
he_IL: מצב בטוח מאפשר לפתור הבעיות באמצעות טעינת העורך ללא טעינת התבנית וללא טעינת תוספים אחרים.

en: Safe Mode
he_IL: מצב בטוח

en: Elementor Data Updater
he_IL: אלמנטור מעדכן דטא

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
he_IL: טמפלטים שמורים

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
he_IL: מידי %d דקות

en: %s The database update process is now complete. Thank you for updating to the latest version!
he_IL: %s תהליך עדכון מסד הנתונים הושלם כעת. תודה על העדכון לגרסה העדכנית ביותר!

en: %s Database update process is running in the background.
he_IL: %s תהליך עדכון מסד הנתונים פועל ברקע.

en: %s Your site database needs to be updated to the latest version.
he_IL: %s יש לעדכן את מסד הנתונים של האתר  לגרסה העדכנית ביותר.

en: Not Supported
he_IL: לא נתמך

en: Users
he_IL: משתמשים

en: Plugins
he_IL: תוספים

en: Any Video
he_IL: כל וידאו

en: Current Video Channel
he_IL: ערוץ וידאו נוכחי

en: Unmarked Color
he_IL: צבע לא מסומן

en: Stars
he_IL: כוכבים

en: Outline
he_IL: קו חיצוני

en: Unmarked Style
he_IL: סגנון לא מסומן

en: Rating Scale
he_IL: סולם דירוג

en: Rating
he_IL: דירוג

en: Star Rating
he_IL: דירוג כוכבים

en: Custom Caption
he_IL: כיתוב מותאם

en: Attachment Caption
he_IL: כיתוב תמונה

en: Quit
he_IL: יציאה

en: Keyboard Shortcuts
he_IL: קיצורי מקלדת

en: Show / Hide Panel
he_IL: להציג / להסתיר פאנל

en: Go To
he_IL: עבור אל

en: Redo
he_IL: בצע שוב

en: Undo
he_IL: ביטול

en: Type to find anything in Elementor
he_IL: הקלד כדי למצוא משהו באלמנטור

en: Finder
he_IL: סייר

en: Customizer
he_IL: התאמה אישית

en: Menus
he_IL: תפריטים

en: Dashboard
he_IL: לוח בקרה

en: Homepage
he_IL: עמוד הבית

en: Create
he_IL: צור

en: Disconnect
he_IL: התנתק

en: Disconnected Successfully.
he_IL: התנתקות עברה בהצלחה.

en: Connected Successfully.
he_IL: התחברות עברה בהצלחה.

en: Connect
he_IL: התחברות

en: Future
he_IL: עתידי

en: Poster
he_IL: פוסטר

en: Lazy Load
he_IL: טעינה עצלה

en: Enter your URL
he_IL: הזן כתובת URL

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
he_IL: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

en: Show editing handles when hovering over the element edit button.
he_IL: הצגת כפתורי עריכה בעת מעבר על כפתור עריכה של אלמנט.

en: Editing Handles
he_IL: כפתורי עריכה

note: translators: %d: Breakpoint value
en: Sets the breakpoint between tablet and mobile devices. Below this breakpoint mobile layout will appear (Default: %dpx).
he_IL: הגדרת נקודת השבירה בין טאבלט למובייל. מתחת לנקודת השבירה יוצג העיצוב עבור מובייל (ברירת מחדל: %dpx).

note: translators: %d: Breakpoint value
en: Sets the breakpoint between desktop and tablet devices. Below this breakpoint tablet layout will appear (Default: %dpx).
he_IL: הגדרת נקודת השבירה בין דסקטופ לבין טאבלט. מתחת לנקודת השבירה יוצג העיצוב עבור טאבלט (ברירת מחדל: %dpx).

en: Welcome to Elementor
he_IL: ברוכים הבאים לאלמנטור

en: Create Your First Post
he_IL: יצירת הפוסט הראשון

en: Create Your First Page
he_IL: יצירת העמוד הראשון

en: Getting Started
he_IL: התחל לעבוד

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
he_IL: כאשר הדף יתמלא בתוכן, בחלון זה תוצג סקירה של כל האלמנטים שבדף. כך תוכלו לנוווט בקלות בין האזורים, העמודות והווידג׳טים השונים שבדף.

en: Easy Navigation is Here!
he_IL: הכירו את חלונית הניווט!

en: Empty
he_IL: ריק

en: Navigator
he_IL: חלונית ניווט

en: Skip
he_IL: דלג

en: Paste URL or type
he_IL: הדבק URL או הקלד

[ctx: Filter Control]
en: Hue
he_IL: גוון

en: Debug Bar
he_IL: סרגל דיבאג

en: Hide Notification
he_IL: הסתר התראה

en: Happy To Help
he_IL: אשמח לעזור

en: You created over 10 pages with Elementor. Great job! If you can spare a minute, please help us by leaving a five star review on WordPress.org.
he_IL: יצרת יותר מ-10 עמודים באמצעות אלמנטור. מעולה! אם יש לך דקה פנויה, נשמח אם תוכל להשאיר דירוג של חימישה כוכבים בעמוד התוסף ב-WordPress.org.

en: Congrats!
he_IL: ברכות!

en: Zoom
he_IL: מיקוד

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
he_IL: סרגל דיבאג מוסיף לסרגל הניהול תפריט המאפשר להציג את כל הטמפלטים שנטענים בעמוד המוצג ברגע זה.

en: Single
he_IL: סינגל

en: Logo
he_IL: לוגו

en: Modest Branding
he_IL: להסתיר לוגו

en: Video Info
he_IL: פרטי וידאו

en: URL
he_IL: כתובת URL

en: Self Hosted
he_IL: אחסון עצמי

en: Source
he_IL: מקור

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page this form is displayed. This field allows <code>A-z 0-9</code> & underscore chars without spaces.
he_IL: שיםב לב שה ID יהיה ייחודי ולא יהיה בשימוש בשום אלמנט אחר בעמוד שהטופס הנוכחי מופיע בו. שדה זה מאפשר שימוש בתווים <code>A-z 0-9</code> או קו תחתון ללא רווחים.

en: Button ID
he_IL: ID כפתור

en: Artwork
he_IL: תמונת שיר

en: WooCommerce
he_IL: ווקומרס

en: Site
he_IL: אתר

en: Pro
he_IL: פרו

en: Blend Mode
he_IL: שיטת שילוב

en: Copy
he_IL: העתק

en: Preview for %s
he_IL: תצוגה מקדימה עבור %s

en: Drag widget here
he_IL: גרור וידג'ט לכאן

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
he_IL: פילטרים

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
he_IL: רוויה

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
he_IL: ניגודיות

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
he_IL: בהירות

[ctx: Filter Control]
en: Blur
he_IL: טשטוש

en: Specify an end time (in seconds)
he_IL: ציין שעת סיום (בשניות)

en: End Time
he_IL: סיום זמן

en: Specify a start time (in seconds)
he_IL: ציין זמן התחלה (בשניות)

en: Start Time
he_IL: זמן התחלה

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
he_IL: עצור! אל תכבה את אלמנטור. חייבים להפעיל את אלמנטור ואת אלמנטור פרו כדי שהתוספים האלו יעבדו.

en: I have Elementor Pro
he_IL: יש לי אלמנטור פרו

en: Elementor Debugger
he_IL: אלמנטור דיבאגר

en: Back to WordPress Editor
he_IL: חזרה ללוח הבקרה של וורדפרס

note: translators: %s: Document title
en: Elementor %s
he_IL: אלמנטור %s

note: translators: %s: Template type label. translators: %s the title of the post type
en: Add New %s
he_IL: הוספת %s חדש

note: translators: %d: Number of rows
en: %d row affected. | %d rows affected.
he_IL[0]: שורה %d הושפעה.
he_IL[1]: %d שורות הושפעו.

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
he_IL: אלמנטור רוחב מלא

[ctx: Page Template]
en: Elementor Canvas
he_IL: אלמנטור קאנבאס

en: Opacity
he_IL: שקיפות

en: Something went wrong.
he_IL: משהו השתבש.

en: Max Width
he_IL: רוחב מרבי

en: Position
he_IL: מיקום

en: Templates Help You <span>Work Efficiently</span>
he_IL: הטמפלטים עוזרים <span>לעבוד ביעילות</span>

note: translators: 1: Elementor, 2: Link to plugin review
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
he_IL: אהבתם את %1$s? אנא השאירו לנו דירוג %2$s. נודה לכם על תמיכתכם!

en: Knowledge Base
he_IL: בסיס ידע

en: This template includes the header, full-width content and footer
he_IL: תבנית זו כוללת הדר, פוטר ותוכן ברוחב מלא

en: No header, no footer, just Elementor
he_IL: בלי הדר, בלי פוטר, רק אלמנטור

en: Default Page Template from your theme
he_IL: תבנית עמוד ברירת המחדל של התבנית

en: Page Layout
he_IL: פריסת עמוד

en: Current
he_IL: נוכחי

en: Play Video
he_IL: נגן וידאו

en: Inline
he_IL: בתוך השורה

en: Separator
he_IL: מפריד

en: Add New
he_IL: הוספת חדש

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
he_IL: הוסף טמפלטים והשתמש בהם ברחבי האתר. ניתן לייצא ולייבא טמפלטים בקלות לכל פרויקט אחר, עבור זרימת עבודה אופטימאלית.

note: translators: %s: Template type label.
en: Create Your First %s
he_IL: צור את ה%s הראשון שלך

en: All
he_IL: הכל

[ctx: Template Library]
en: My Templates
he_IL: הטמפלטים שלי

en: Create Template
he_IL: יצירת טמפלט

en: Enter template name (optional)
he_IL: הזן שם לטמפלט

en: Name your template
he_IL: השם של הטמפלט

en: Select the type of template you want to work on
he_IL: בחר את הסוג של הטמפלט שאתה רוצה ליצור

en: Choose Template Type
he_IL: בחירת סוג טמפלט

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
he_IL: השתמשו בתבניות כדי ליצור את החלקים השונים באתר, ולהשתמש בהם מחדש בקליק אחד בכל מקום.

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
he_IL: פונטים מותאמים מאפשרים להעלות פונטים ישירות לשרת ולהשתמש בהם כדי ליצור את השפה המיתוגית הייחודית עבור הפרויקט מתוך אלמנטור.

en: Add Your Custom Fonts
he_IL: הוספת פונטים מותאמים

en: Custom Fonts
he_IL: פונטים מותאמים

en: More actions
he_IL: עוד פעולות

en: Search Templates:
he_IL: חיפוש טמפלטים

en: This tag has no settings.
he_IL: תגית זו ללא הגדרות

[ctx: Border Control]
en: Groove
he_IL: חריץ

note: translators: %s: Document title
en: %s Settings
he_IL: הגדרות %s

en: Want to give access only to content?
he_IL: רוצה לאפשר גישה לעריכת התוכן בלבד?

en: No access to editor
he_IL: ללא גישה אל העורך

en: Role Excluded
he_IL: תפקיד לא נכלל

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
he_IL: נהל את מה שהמשתמשים יכולים לערוך באמצעות אלמנטור

en: Role Manager
he_IL: ניהול תפקידים

en: Fallback
he_IL: תוכן גיבוי

en: Featured Image
he_IL: תמונה ראשית

en: Body Style
he_IL: סגנון עמוד

en: Document
he_IL: מסמך

en: Action not found.
he_IL: פעולה לא זוהתה.

en: Post not found.
he_IL: פוסט לא נמצא.

en: Token Expired.
he_IL: פג תוקף הקישור.

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
he_IL: הגדר כמה שקופיות יגללו בכל החלקה.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
he_IL: שימו לב: תכונה זו עובדת היטב רק במצב דסקטופ.

en: Create New Post
he_IL: צור פוסט חדש

en: Google Early Access
he_IL: גוגל גישה מוקדמת

en: Current Version
he_IL: גרסה נוכחית

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
he_IL: כשמפעילים מצב פרטיות, יוטיוב לא מאחסן מידע על גולשי האתר, אלא אם הגולש מפעיל את הסרטון.

en: Privacy Mode
he_IL: מצב פרטיות

en: Enter your shortcode
he_IL: הזן שורטקוד

en: Enter your image caption
he_IL: הזן תיאור תמונה

en: Enter your code
he_IL: הזן קוד

en: Add Your Heading Text Here
he_IL: כתוב את הכותרת כאן

en: Dismiss alert
he_IL: הסתר התראה

en: Enter your description
he_IL: הזן תיאור

en: This is an Alert
he_IL: זו התראה

en: Active Icon
he_IL: אייקון מופעל

note: translators: 1: Editing date, 2: Author display name
en: Last edited on %1$s by %2$s
he_IL: נערך לאחרונה ב-%1$s על ידי %2$s

note: translators: 1: Saving date, 2: Author display name
en: Draft saved on %1$s by %2$s
he_IL: טיוטה נשמרה ב-%1$s על ידי %2$s

en: Dismiss
he_IL: הסתר

note: translators: %s: the document title.
en: Hurray! Your %s is live.
he_IL: הידד! %s עכשיו באויר.

en: Published
he_IL: פורסם

en: No Results Found
he_IL: לא נמצאו תוצאות

en: Select File
he_IL: בחר קובץ

en: or
he_IL: או

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
he_IL: גרור ושחרר קובץ .JSON או .zip של הטמפלט

en: Import Template to Your Library
he_IL: יבוא טמפלט לספריה

en: Click here
he_IL: לחץ כאן

en: Want to learn more about the Elementor library?
he_IL: רוצים ללמוד עוד על ספריית אלמנטור?

en: Favorite
he_IL: מועדף

en: Creation Date
he_IL: תאריך יצירה

en: Created By
he_IL: מאת

en: Search
he_IL: חיפוש

en: My Favorites
he_IL: מועדפים

en: Popular
he_IL: פופולארי

en: Trend
he_IL: טרנד

en: New
he_IL: חדש

en: Import Template
he_IL: יבוא טמפלט

en: Remove
he_IL: הסר

en: Duplicate
he_IL: שכפל

en: Drag & Drop
he_IL: גרור ושחרר

en: Hide Panel
he_IL: הסתר פאנל

en: Save as Template
he_IL: שמור כתבנית

en: Save Draft
he_IL: שמור טיוטה

en: Save Options
he_IL: אפשרויות שמירה

en: Publish
he_IL: פרסם

en: Preview Changes
he_IL: הצג שינויים

en: Search Widget:
he_IL: חיפוש וידג'ט:

en: Back to default
he_IL: חזרה לברירת מחדל

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
he_IL: קו חוצה

[ctx: Typography Control]
en: Overline
he_IL: קו עליון

[ctx: Typography Control]
en: Underline
he_IL: קו תחתון

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
he_IL: עיטור

en: Unlinked values
he_IL: ערכים לא מקושרים

en: Blog
he_IL: בלוג

en: (opens in a new window)
he_IL: (נפתח בעמוד חדש)

en: News & Updates
he_IL: חדשות ועדכונים

[ctx: Dashboard Overview Widget Recently Date]
en: M jS
he_IL: j בF

en: Recently Edited
he_IL: נערך לאחרונה

en: Create New Page
he_IL: צור עמוד חדש

en: Elementor Overview
he_IL: סקירת אלמנטור

en: Update Elementor Now
he_IL: עדכן את אלמנטור עכשיו

en: Excerpt
he_IL: תיאור

en: Access denied.
he_IL: גישה נדחתה.

en: Disable Default Fonts
he_IL: להשבית פונטים ברירת מחדל

en: End
he_IL: סיום

en: Start
he_IL: התחלה

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
he_IL: אנחנו מצטערים אך משהו השתבש. לפתרון מהיר יש ללחוץ על 'מידע נוסף' ולבצע את כל השלבים.

en: The preview could not be loaded
he_IL: לא ניתן לטעון תצוגה מקדימה

en: Update Notification
he_IL: התראת עדכון

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
he_IL: לאחר שתתחיל לעבוד, תוכל לבצע שוב / לבטל כל פעולה שתבצע בעורך.

en: No History Yet
he_IL: אין עדיין היסטוריה

en: Switch to Revisions tab for older versions
he_IL: עבור אל לשונית גרסאות עבור גרסאות ישנות יותר

en: Revisions
he_IL: גרסאות

en: Actions
he_IL: פעולות

en: History
he_IL: היסטוריה

en: UI Hover Color
he_IL: צבע פקדים במעבר

en: UI Color
he_IL: צבע פקדים

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
he_IL: צל

en: Mute
he_IL: השתק

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
he_IL: בחר קובץ JSON או קובץ ZIP של הטמפלטים והוסף אותם לרשימת הטמפלטים הזמינים בספריה.

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
he_IL: טקסט מוצלל

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
he_IL: פתח את כל התמונות באמצעות אפקט לייטבוקס. אפקט הלייטבוקס יעבוד אוטומטית על כל תמונה עם קישור אל קובץ המדיה.

en: Image Lightbox
he_IL: לייטבוקס לתמונות

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
he_IL: שימו לב: לא מומלץ לעדכן לגרסת בטא על אתר פעיל.

en: Beta Tester
he_IL: בטא טסטר

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or Elementor Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
he_IL: הפעל מצב בטא טסטר, כדי לקבל התראות מתי שגרסאות בטא חדשות זמינות להתנסות עבור אלמנטור ואלמנטור פרו. גרסת בטא לא תותקן אוטומטית. אתה תמיד תוכל להתעלם מהתראה זו.

en: Become a Beta Tester
he_IL: הצטרף לבטא טסטר

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
he_IL: זהירות: אנא גבה את מסד הנתונים לפני החזרה לאחור.

en: Rollback Version
he_IL: חזרה לגרסה קודמת

note: translators: %s: Elementor version
en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
he_IL: נתקל בבעיה עם גירסה %s של אלמנטור? עבור אל גרסה קודמת לפני שהבעיה הופיעה.

en: Version Control
he_IL: ניהול גרסאות

en: Switch Editor Loader Method
he_IL: החלף שיטת טעינת אלמנטור

en: Integrations
he_IL: אינטגרציות

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
he_IL: הגדרת רווח ברירת מחדל בין וידג'טים (ברירת מחדל: 20)

en: Rollback to Previous Version
he_IL: חזרה לגרסה קודמת

en: Animation Delay
he_IL: עיכוב אנימציה

en: Transition Duration
he_IL: אורך המעבר

en: Widgets Space
he_IL: מרווח וידג'טים

en: Add nofollow
he_IL: הוספת nofollow

en: Open in new window
he_IL: פתיחה בלשונית חדשה

en: Link Options
he_IL: אפשרויות קישור

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
he_IL: חיצוני

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
he_IL: מיקום

note: translators: %s: WordPress version
en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
he_IL: אלמנטור דורש גרסה %s+ של וורדפרס. בגלל שאתה משתמש בגרסה ישנה יותר, התוסף אינו פעיל כרגע.

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
he_IL: השתמש ב CSS פנימי שיוטמע ב head של העמוד. מיועד עבור קונפליקטים עם קונפיגורציית שרת או  עבודה על סביבת פיתוח.

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
he_IL: השתמש בקבצי CSS חיצוניים עבור כל הסגנונות שמתווספים. בחר באפשרות זו לביצועים טובים יותר (מומלץ).

en: Internal Embedding
he_IL: הטמעה פנימית

en: External File
he_IL: קובץ חיצוני

en: CSS Print Method
he_IL: שיטת הדפסת CSS

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
he_IL: עבור קונפליקטים עם קונפיגורציות שרת מסויימות.

en: Enable
he_IL: לאפשר

en: Disable
he_IL: לכבות

en: Status
he_IL: סטטוס

en: Space
he_IL: מרווח

en: Drop Cap
he_IL: אות פתיח

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
he_IL: באמצעות הגדרות עמוד ניתן להסתיר את כותרת העמוד. זה עובד בדרך כלל עבור רוב התבניות שמשתמשות בסלקטור "h1.entry-title". אם התבנית הנוכחית משתמשת בסלקטור שונה, יש להזין אותו כאן.

en: Page Title Selector
he_IL: סלקטור כותרת עמוד

en: Select
he_IL: בחירה

en: Paste Style
he_IL: הדבק עיצוב

en: Template
he_IL: תבנית עמוד

en: Hide Title
he_IL: להסתיר כותרת

en: Maintenance Mode ON
he_IL: מצב תחזוקה מופעל

en: Choose Template
he_IL: בחירת טמפלט

en: Select one or go ahead and <a target="_blank" href="%s">create one</a> now.
he_IL: בחר טמפלט או <a target="_blank" href="%s">צור טמפלט חדש</a> עכשיו.

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
he_IL: כדי לאפשר את מצב התחזוקה יש להגדיר טמפלט שיוצג בעמוד.

en: Edit Template
he_IL: עריכת טמפלט

en: Roles
he_IL: תפקידים

en: Logged In
he_IL: מחוברים

en: Who Can Access
he_IL: מי יכול לגשת

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
he_IL: מצב האתר בבניה מחזיר הודעת HTTP 200 המעיד כי האתר מוכן לאינדוקס.

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
he_IL: מצב תחזוקה מחזיר הודעת HTTP 503 על מנת שמנועי חיפוש ידעו לחזור לעמוד בזמן מאוחר יותר. לא מומלץ להשתמש במצב זה יותר מכמה ימים בודדים.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
he_IL: בחר בין מצב האתר בבניה (מחזיר הודעת HTTP 200) לבין מצב תחזוקה (מחזיר הודעת HTTP 503).

en: Maintenance
he_IL: תחזוקה

en: Coming Soon
he_IL: האתר בבניה

en: Disabled
he_IL: מכובה

en: Choose Mode
he_IL: בחירת מצב

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
he_IL: הגדר את האתר על מצב תחזוקה, כדי שהאתר לא יהיה זמין בצורה זמנית, או הגדר מצב האתר בבניה, כדי שהאתר לא יהיה זמין עד שהוא יושק.

en: Maintenance Mode
he_IL: מצב תחזוקה

en: Bring to Front
he_IL: העבר קדימה

en: Lightbox
he_IL: לייטבוקס

en: Space Between
he_IL: מרווח מפריד

en: List
he_IL: רשימה

[ctx: Shapes]
en: Book
he_IL: ספר

[ctx: Shapes]
en: Split
he_IL: מפוצל

[ctx: Shapes]
en: Arrow
he_IL: חץ

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
he_IL: תבנית גלים

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
he_IL: מברשת גלים

[ctx: Shapes]
en: Waves
he_IL: גלים

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
he_IL: עקומה אסימטרית

[ctx: Shapes]
en: Curve
he_IL: עקומה

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
he_IL: שקיפות מניפה

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
he_IL: שקיפות בהטיה

[ctx: Shapes]
en: Tilt
he_IL: הטיה

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
he_IL: משולש אסימטרי

[ctx: Shapes]
en: Triangle
he_IL: משולש

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
he_IL: פירמידות

[ctx: Shapes]
en: Zigzag
he_IL: זיגזג

[ctx: Shapes]
en: Clouds
he_IL: עננים

[ctx: Shapes]
en: Drops
he_IL: טיפות

[ctx: Shapes]
en: Mountains
he_IL: הרים

en: Invert
he_IL: נגטיב

en: Flip
he_IL: היפוך

en: Shape Divider
he_IL: מפרידון צורה

en: Navigation Width
he_IL: רוחב ניווט

en: Hover
he_IL: מעבר

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
he_IL: ניתן להוסיף CSS ID מותאם ללא סולמית, לדוגמא: my-id

[ctx: Background Control]
en: Angle
he_IL: זווית

[ctx: Background Control]
en: Radial
he_IL: מעגלי

[ctx: Background Control]
en: Linear
he_IL: קווי

[ctx: Background Control]
en: Type
he_IL: סוג

[ctx: Background Control]
en: Second Color
he_IL: צבע שני

[ctx: Background Control]
en: Location
he_IL: מיקום

[ctx: Background Control]
en: Gradient
he_IL: מעבר צבע

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
he_IL: סימון תיבה זו ישבית את הפונטים הגלובליים של אלמנטור, על מנת לרשת את הפונטים מתבנית העיצוב.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
he_IL: סימון תיבה זו ישבית את הצבעים הגלובליים של אלמנטור, על מנת לרשת את הצבעים מתבנית העיצוב.

en: Video Tutorials
he_IL: מדריכי וידאו

en: View Elementor Video Tutorials
he_IL: הצג מדריכי וידאו של אלמנטור

en: Docs & FAQs
he_IL: תיעוד ושאלות נפוצות

en: View Elementor Documentation
he_IL: הצג תיעוד של אלמנטור

en: The `from` and `to` URL's must be different
he_IL: קישורי ה-URL חייבים להיות שונים

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
he_IL: קישורי ה-URL חייבים להיות תקניים

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
he_IL: יש להזין כתובת URL החדשה של התקנת הוורדפרס כדי לעדכן את כל הנתונים של אלמנטור (רלוונטי עבור שינוי דומיין או בעת מעבר אל HTTPS).

en: Update Site Address (URL)
he_IL: עדכן כתובת אתר (URL)

note: translators: %s: Codex URL
en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
he_IL: <strong>שימו לב:</strong> אנחנו מאוד ממליצים <a target="_blank" href="%s">לגבות את מסד הנתונים</a> לפני השימוש בהחלפת URL.

en: Replace URL
he_IL: החלפת כתובת

[ctx: System Info]
note: translators: 1: Minimum recommended_memory, 2: Codex URL
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
he_IL: אנחנו ממליצים על הגדרת מגבלת זכרון בשרת של לפחות %s. למידע נוסף ניתן לקרוא עוד על <a href="%s">איך מגדילים את הקצאת הזכרון ל PHP בשרת</a>.

note: translators: 1: Human readable time difference, 2: Date
en: %1$s ago (%2$s)
he_IL: %1$s לפני (%2$s)

en: Autosave
he_IL: שמירה אוטומטית

en: Revision
he_IL: גרסה

en: Learn more about <a target="_blank" href="%s">WordPress revisions</a>
he_IL: למד עוד אודות <a target="_blank" href="%s">היסטוריית גרסאות בוורדפרס</a>

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
he_IL: נראה שאפשרות היסטוריית גרסאות אינה זמינה באתר.

en: Start designing your page and you will be able to see the entire revision history here.
he_IL: התחל לעצב את העמוד וראה את היסטוריית הגרסאות כאן.

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
he_IL: היסטוריית גרסאות מאפשרת לשמור גרסאות קודמות של העיצוב ולשחזר אותן בכל זמן.

en: By
he_IL: על ידי

en: No Revisions Saved Yet
he_IL: עדיין לא נשמרו גרסאות

en: Thousand Separator
he_IL: מפריד אלפים

[ctx: Background Control]
en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
he_IL: CSS מותאם מאפשר להוסיף קוד CSS לכל אלמנט ולראות את השינוי בתצוגה מקדימה.

en: Meet Our Custom CSS
he_IL: הכירוו את ה-CSS המותאם

en: Custom CSS
he_IL: CSS מותאם

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
he_IL: באמצעות תכונה זו תוכלו לשמור את הוידג'ט כגלובלי, ולהוסיף אותו לאזורים שונים, כך תוכלו לערוך את הוידג'ט ממקום אחד.

en: Meet Our Global Widget
he_IL: תכירו את גלובל וידג'ט

en: Go Pro
he_IL: גו פרו

en: Get more with Elementor Pro
he_IL: קבל עוד עם אלמנטור פרו

en: Global
he_IL: גלובל

en: Extra Large
he_IL: ענק

en: Extra Small
he_IL: קטנטן

en: Styles set in Elementor are saved in CSS files in the uploads folder. Recreate those files, according to the most recent settings.
he_IL: קבצי CSS של אלמנטור נשמרים בתיקיית uploads בשרת. לחץ כאן כדי ליצור את הקבצים הללו מחדש לפי ההגדרות האחרונות.

en: Regenerate Files
he_IL: יצירת קבצים מחדש

en: Regenerate CSS
he_IL: יצירת CSS מחדש

en: Improve Elementor
he_IL: עזור לשפר את אלמנטור

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
he_IL: דטא לא חוקית: הטמפלט ID אינו יכול להיות כמו ה ID של הטמפלט הנוכחי. אנא בחר טמפלט אחר.

en: Skin
he_IL: סקין

en: %s are disabled
he_IL: %s הושבתו

en: Update changes to page
he_IL: עדכון שינויים בעמוד

en: No thanks
he_IL: לא תודה

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
he_IL: האלמנט אליו תתיחס האפשרות של מתיחת אזור (e.g. #primary / .wrapper / main). השאר ריק כדי להתאים לרוחב העמוד המלא.

en: Stretched Section Fit To
he_IL: מתיחת האזור מותאם אל

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
he_IL: הגדרת רוחב ברירת מחדל של אזור התוכן (ברירת מחדל: 1140)

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
he_IL: מתיחת האזור לרוחב מלא של העמוד באמצעות JS.

en: Stretch Section
he_IL: מתיחת אזור

en: Learn more.
he_IL: למידע נוסף.

en: Reverse Columns
he_IL: היפוך עמודות

en: Mobile
he_IL: מובייל

en: Default Preview
he_IL: תצוגת ברירת מחדל

en: Link values together
he_IL: קישור בין ערכים

en: Shortcode
he_IL: שורטקוד

en: Remote
he_IL: מרוחק

en: Import Now
he_IL: ייבא עכשיו

en: Import Templates
he_IL: ייבוא טמפלטים

en: Export Template
he_IL: ייצוא טמפלט

en: (no title)
he_IL: (ללא כותרת)

[ctx: Template Library]
en: Type
he_IL: סוג

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
he_IL: לא נמצאו טמפלטים בפח

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
he_IL: לא נמצאו טמפלטים

[ctx: Template Library]
en: Search Template
he_IL: חיפוש טמפלט

[ctx: Template Library]
en: View Template
he_IL: הצג טמפלט

[ctx: Template Library]
en: All Templates
he_IL: כל הטמפלטים

[ctx: Template Library]
en: New Template
he_IL: טמפלט חדש

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
he_IL: עריכת טמפלט

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
he_IL: הוספת טמפלט חדש

[ctx: Template Library]
en: Add New
he_IL: הוספת חדש

[ctx: Template Library]
en: Template
he_IL: טמפלט

en: Local
he_IL: מקומי

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
he_IL: הספריה של אלמנטור מתעדכנת מידי יום בצורה אוטומטית. בכל מקרה ניתן לעדכן אותה בצורה ידנית על ידי לחיצה על הכפתור סינכרון ספריה.

en: Sync Library
he_IL: סינכרון ספריה

en: Tools
he_IL: כלים

en: Page
he_IL: עמוד

en: An error occurred
he_IL: התרחשה שגיאה

en: Enter Template Name
he_IL: הזן שם לטמפלט

en: Export
he_IL: ייצוא

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
he_IL: הישאר מעודכן! עוד עיצובים מדהימים יעלו ממש בקרוב.

en: Back to Library
he_IL: חזרה לספריה

en: Insert
he_IL: הוספה

en: Library
he_IL: ספריה

en: Close
he_IL: סגור

en: Saved Templates
he_IL: טמפלטים שמורים

en: Template Library
he_IL: ספריית הטמפלטים

en: Select your Structure
he_IL: בחירת מבנה עמודות

en: Add Template
he_IL: הוספת טמפלט

[ctx: System Info]
note: translators: %s: Codex URL
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
he_IL: כדי לערוך את קוד המקור של התבנית, אנחנו ממליצים להשתמש ב<a href="%s">תבנית בת</a>.

en: Learn More
he_IL: למידע נוסף

en: Global Fonts
he_IL: פונטים גלובליים

en: Hover Animation
he_IL: אנימציית מעבר

[ctx: Background Control]
en: Contain
he_IL: הכלה

en: Fast
he_IL: מהיר

en: Slow
he_IL: איטי

en: Disable Default Colors
he_IL: להשבית צבעי ברירת מחדל

en: Default Fonts
he_IL: פונטים ברירת מחדל

en: Color Palettes
he_IL: פלטות צבעים

en: Entrance Animation
he_IL: אנימציית כניסה

en: You can enable it from the <a href="%s" target="_blank">Elementor settings page</a>.
he_IL: ניתן להפעיל את זה שוב באמצעות <a href="%s" target="_blank">עמוד ההגדרות של אלמנטור</a>.

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
he_IL: פנימי

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
he_IL: הצללה

en: Vertical
he_IL: אנכי

en: Horizontal
he_IL: אופקי

en: Spread
he_IL: פיזור

en: Blur
he_IL: טשטוש

en: Aside
he_IL: בצד

en: Testimonial
he_IL: המלצה

en: Official Color
he_IL: צבע רשמי

en: Rounded
he_IL: מעוגל

en: Social Icons
he_IL: רשתות חברתיות

en: My Skill
he_IL: המיומנות שלי

en: Username
he_IL: שם משתמש

en: Play Counts
he_IL: מספר השמעות

en: Comments
he_IL: תגובות

en: Share Button
he_IL: כפתור שיתוף

en: Download Button
he_IL: כפתור הורדה

en: Like Button
he_IL: כפתור לייק

en: Buy Button
he_IL: כפתור רכישה

en: Visual Player
he_IL: נגן ויזואלי

en: Background Overlay
he_IL: שכבת רקע

en: Extended
he_IL: מורחב

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
he_IL: אם יש לך דקה פנויה, נשמח אם תשתף אותנו מדוע כיבית את אלמנטור:

en: Quick Feedback
he_IL: משוב מהיר

en: Please share the reason
he_IL: אנא שתף את הסיבה

en: Other
he_IL: אחר

en: It's a temporary deactivation
he_IL: כיבוי זמני של התוסף

en: I couldn't get the plugin to work
he_IL: לא הצלחתי להפעיל את התוסף

en: Please share which plugin
he_IL: אנא שתף אותנו בשם התוסף

en: I found a better plugin
he_IL: מצאתי תוסף טוב יותר

en: I no longer need the plugin
he_IL: אין לי יותר צורך בתוסף

en: Update Now
he_IL: עדכן עכשיו

note: translators: %s: Elementor version
en: View Elementor version %s details
he_IL: הצג פרטי גרסה %s של אלמנטור

note: translators: 1: Details URL, 2: Accessibility text, 3: Version number, 4: Update URL, 5: Accessibility text
en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
he_IL: גרסה חדשה של אלמנטור זמינה לעדכון. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">הצג פרטי גרסה %3$s</a> או <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">בצע שדרוג</a>.

en: Custom URL
he_IL: כתובת מותאמת

en: Paste
he_IL: הדבק

en: Background
he_IL: רקע

en: Wider
he_IL: ממש רחב

en: General
he_IL: כללי

en: Intro Byline
he_IL: שורת מידע

en: Spacing
he_IL: מרווח

en: Outside
he_IL: בחוץ

en: Inside
he_IL: בפנים

en: Direction
he_IL: כיוון

en: Animation Speed
he_IL: מהירות אנימציה

en: Additional Options
he_IL: אפשרויות נוספות

en: Arrows and Dots
he_IL: חיצים ונקודות

en: Image Stretch
he_IL: מתיחת תמונה

en: Image Carousel
he_IL: קרוסלת תמונות

en: Animation Duration
he_IL: משך זמן אנימציה

en: Left Border Width
he_IL: רוחב מסגרת ימנית

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
he_IL: ניתן לחתוך את התמונה המקורית לגודל מותאם. כמו כן ניתן להגדיר ערך קבוע עבור גובה או רוחב כדי לשמור על יחס תמונה מקורי.

en: Controls Color
he_IL: צבע פקדים

en: Intro Portrait
he_IL: תמונת משתמש

en: Intro Title
he_IL: כותרת וידאו

en: Loop
he_IL: לנגן בלופ

en: Video Options
he_IL: אפשרויות וידאו

en: Vimeo
he_IL: וימאו

en: Video
he_IL: וידאו

en: Display
he_IL: תצוגה

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
he_IL: הספריות ImageMagick או GD לא מותקנות או לא מופעלת בשרת! וורדפרס דורשת את הספריות הללו כדי לאפשר את יכולת חיתוך התמונה. יש לפנות למנהל השרת כדי להשתמש בתכונה זו.

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
he_IL: מימדי תמונה

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
he_IL: מותאם

[ctx: Border Control]
en: Dashed
he_IL: מקווקו

[ctx: Border Control]
en: Dotted
he_IL: מנוקד

[ctx: Border Control]
en: Double
he_IL: כפול

[ctx: Border Control]
en: Solid
he_IL: רגיל

en: Fade
he_IL: עמעום

en: Effect
he_IL: אפקט

[ctx: Image Size Control]
en: Full
he_IL: מלא

en: Vertical Alignment
he_IL: יישור אנכי

en: Infinite Loop
he_IL: לולאה אינסופית

en: Dots
he_IL: נקודות

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
he_IL: גודל תמונה

[ctx: Typography Control]
en: None
he_IL: רגיל

en: Title HTML Tag
he_IL: תגית HTML כותרת

en: This is the heading
he_IL: כותרת אלמנט

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
he_IL: ניתן להוסיף מחלקות CSS מותאמות ללא נקודה, לדוגמא: my-class

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
he_IL: רשימת הפונטים שיופעלו במקרה והפונט שבחרת אינו זמין.

en: Pojo Themes
he_IL: תבניות פוג'ו

en: Form
he_IL: טופס

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
he_IL: אנו ממליצים על שימוש ב PHP גרסת 5.4 ומעלה

en: Elements
he_IL: אלמנטים

en: Settings
he_IL: הגדרות

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
he_IL: אלכסוני

[ctx: Typography Control]
en: Italic
he_IL: נטוי

[ctx: Typography Control]
en: Normal
he_IL: רגיל

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
he_IL: אותיות רישיות גדולות

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
he_IL: אותיות קטנות

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
he_IL: אותיות גדולות

en: Play Icon
he_IL: אייקון הפעלה

en: Image Overlay
he_IL: כיסוי תמונה

en: Player Controls
he_IL: פקדי נגן

en: Suggested Videos
he_IL: סרטונים מוצעים

en: Aspect Ratio
he_IL: יחס גובה-רוחב

en: YouTube
he_IL: יוטיוב

en: Toggle Content
he_IL: תוכן ספוילר

en: Toggle Title
he_IL: כותרת ספוילר

en: Toggle #2
he_IL: ספוילר #2

en: Toggle #1
he_IL: ספוילר #1

en: Toggle Items
he_IL: פריטי ספוילר

en: Toggle
he_IL: ספוילר

en: Text Editor
he_IL: עורך טקסט

en: Tab Content
he_IL: תוכן לשונית

en: Tab Title
he_IL: כותרת לשונית

en: Tab #2
he_IL: לשונית #2

en: Tab #1
he_IL: לשונית #1

en: Tabs Items
he_IL: פריטי לשוניות

en: Tabs
he_IL: לשוניות

en: Pause on Hover
he_IL: השהה במעבר עכבר

en: Autoplay Speed
he_IL: מהירות הפעלה אוטומטית

en: Arrows
he_IL: חצים

en: Slide
he_IL: שקופית

en: Choose Sidebar
he_IL: בחירת סיידבר

en: No sidebars were found
he_IL: לא נמצאו סיידברים

en: Sidebar
he_IL: סיידבר

en: Title Style
he_IL: סגנון כותרת

en: Web Designer
he_IL: עיצוב אתרים

en: e.g. Web Designer
he_IL: לדוגמא: עיצוב אתרים

en: Inner Text
he_IL: טקסט פנימי

en: Display Percentage
he_IL: תצוגת אחוזים

en: Percentage
he_IL: אחוזים

en: Progress Bar
he_IL: בר התקדמות

en: For Example: About
he_IL: לדוגמא: About

en: The ID of Menu Anchor.
he_IL: השם הייחודי (ID) של עוגן תפריט

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
he_IL: שם ה ID של העוגן תפריט לשימוש באזור התפריטים כדי לקשר לעוגן בתוך העמוד, ללא #.

en: Anchor
he_IL: עוגן

en: Menu Anchor
he_IL: קישור עוגן

en: Image Position
he_IL: מיקום תמונה

en: Image Spacing
he_IL: ריווח תמונה

en: Image Size
he_IL: גודל תמונה

en: Image Box
he_IL: תיבת תמונה

en: Icon Hover
he_IL: מעבר מעל האייקון

en: Border Width
he_IL: רוחב מסגרת

en: Rotate
he_IL: לסובב

en: Secondary Color
he_IL: צבע משני

en: Primary Color
he_IL: צבע ראשי

en: Square
he_IL: מרובע

en: Circle
he_IL: עיגול

en: Shape
he_IL: צורה

en: Framed
he_IL: עם מסגרת

en: Stacked
he_IL: עם רקע

en: Text Indent
he_IL: הזחת טקסט

en: List Item
he_IL: רשימת פריטים

en: List Item #3
he_IL: פריט ברשימה #3

en: List Item #2
he_IL: פריט ברשימה #2

en: List Item #1
he_IL: פריט ברשימה #1

en: Icon List
he_IL: רשימת אייקונים

en: Icon Spacing
he_IL: ריווח אייקון

en: Icon Box
he_IL: תיבת אייקון

en: HTML Code
he_IL: קוד HTML

en: HTML Tag
he_IL: תגית HTML

en: Enter your title
he_IL: הזן כותרת

en: Heading
he_IL: כותרת

en: London Eye, London, United Kingdom
he_IL: אבן גבירול 69, תל אביב, ישראל

en: Map
he_IL: מפה

en: Google Maps
he_IL: מפות גוגל

en: Caption
he_IL: כיתוב

en: Images
he_IL: תמונות

en: Random
he_IL: אקראי

en: Media File
he_IL: קובץ מדיה

en: Attachment Page
he_IL: עמוד הקובץ

en: Add Images
he_IL: הוספת תמונות

en: Image Gallery
he_IL: גלריית תמונות

en: Gap
he_IL: רווח

en: Color
he_IL: צבע

en: Weight
he_IL: משקל

en: Spacer
he_IL: מרווח

en: Divider
he_IL: מפריד

en: Number
he_IL: מספר

en: Cool Number
he_IL: מספר מגניב

en: Plus
he_IL: פלוס

en: Number Suffix
he_IL: סיומת מספר

en: Number Prefix
he_IL: קידומת מספר

en: Ending Number
he_IL: מספר סיום

en: Starting Number
he_IL: מספר התחלה

en: Counter
he_IL: מונה

en: Autoplay
he_IL: הפעלה אוטומטית

en: Slides to Scroll
he_IL: גלילת שקופיות

en: Slides to Show
he_IL: תצוגת שקופיות

en: Choose Image
he_IL: בחירת תמונה

en: Image
he_IL: תמונה

en: Border
he_IL: מסגרת

en: After
he_IL: אחרי

en: Before
he_IL: לפני

en: Icon Position
he_IL: מיקום אייקון

en: Icon
he_IL: אייקון

en: Size
he_IL: גודל

en: Justified
he_IL: מיושר לצדדים

en: Alignment
he_IL: יישור

en: Large
he_IL: גדול

en: Medium
he_IL: בינוני

en: Small
he_IL: קטן

en: Button
he_IL: כפתור

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Hide On Mobile
he_IL: הסתר במובייל

en: Hide On Tablet
he_IL: הסתר בטאבלט

en: Hide On Desktop
he_IL: הסתר בדסקטופ

en: Border Radius
he_IL: עיגול פינות

en: Description
he_IL: תיאור

en: Title
he_IL: כותרת

en: Background Color
he_IL: צבע רקע

en: Hide
he_IL: הסתר

en: Show
he_IL: הצג

en: Dismiss Button
he_IL: כפתור הסתרה

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
he_IL: יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את התיאור.

en: Title & Description
he_IL: כותרת ותיאור

en: Danger
he_IL: סכנה

en: Warning
he_IL: אזהרה

en: Success
he_IL: הצלחה

en: Info
he_IL: מידע

en: Type
he_IL: סוג

en: Alert
he_IL: התראה

en: Active Color
he_IL: צבע מצב פעיל

en: Border Color
he_IL: צבע מסגרת

en: View
he_IL: סוג תצוגה

en: Accordion Content
he_IL: תוכן אקורדיון

en: Accordion Title
he_IL: כותרת אקורדיון

en: Accordion #2
he_IL: אקורדיון #2

en: Accordion #1
he_IL: אקורדיון #1

en: Accordion Items
he_IL: פריטי אקורדיון

en: Accordion
he_IL: אקורדיון

en: Sure! I'd love to help
he_IL: ברור! אשמח לעזור

en: You don't have permissions to download this file
he_IL: אין לך הרשאות כדי להוריד את הקובץ הזה

en: Download System Info
he_IL: הורדת מצב מערכת

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
he_IL: ניתן להעתיק את המידע שמופיע כאן באמצעות Ctrl+C / Ctrl+V:

en: Copy & Paste Info
he_IL: העתק & הדבק מידע

en: System Info
he_IL: מצב מערכת

en: Inactive
he_IL: לא פעיל

en: Active
he_IL: פעיל

en: Name
he_IL: שם

en: Themes
he_IL: תבניות עיצוב

en: No
he_IL: לא

en: Yes
he_IL: כן

en: Exclude Roles
he_IL: מיעוט הרשאות לפי תפקידים

en: Post Types
he_IL: סוגי פוסטים מותאמים

en: General Settings
he_IL: הגדרות כלליות

en: Accent Text
he_IL: טקסט מודגש

en: Body Text
he_IL: טקסט עמוד

en: Secondary Headline
he_IL: כותרת משנית

en: Primary Headline
he_IL: כותרת ראשית

en: Accent
he_IL: מודגש

en: Text
he_IL: טקסט

en: Secondary
he_IL: משני

en: Primary
he_IL: ראשי

en: WordPress
he_IL: וורדפרס

en: Navigation
he_IL: ניווט

en: Basic
he_IL: בסיסי

en: Visibility
he_IL: נראות

en: Content Position
he_IL: מיקום תוכן

en: Middle
he_IL: אמצע

en: Stretch
he_IL: מתוח

en: Column Position
he_IL: מיקום עמודה

en: Minimum Height
he_IL: גובה מינימאלי

en: Min Height
he_IL: גובה מינימאלי

en: Fit To Screen
he_IL: מותאם למסך

en: Height
he_IL: גובה

en: Wide
he_IL: רחב

en: Narrow
he_IL: צר

en: No Gap
he_IL: ללא מרווח

en: Columns Gap
he_IL: ריווח בין עמודות

en: Content Width
he_IL: רוחב תוכן

en: Full Width
he_IL: רוחב מלא

en: Width
he_IL: רוחב

en: Layout
he_IL: פריסה

en: Column Width
he_IL: רוחב עמודה

en: Padding
he_IL: שוליים פנימיים

en: Margin
he_IL: שוליים חיצוניים

en: Center
he_IL: ממורכז

en: Text Align
he_IL: יישור טקסט

en: Link Hover Color
he_IL: צבע קישור הובר

en: Link Color
he_IL: צבע קישור

en: Heading Color
he_IL: צבע כותרת

en: Text Color
he_IL: צבע טקסט

en: Typography
he_IL: טיפוגרפיה

en: Column
he_IL: עמודה

en: Section
he_IL: אזור

en: Structure
he_IL: מבנה

en: Responsive
he_IL: רספונסיביות

en: Advanced
he_IL: מתקדם

en: Style
he_IL: סגנון

en: Content
he_IL: תוכן

en: Columns
he_IL: עמודות

en: Colors
he_IL: צבעים

en: More Palettes
he_IL: פלטות נוספות

en: Color Palette
he_IL: פלטת צבעים

en: Apply
he_IL: החל

en: Discard
he_IL: ביטול

en: Reset
he_IL: איפוס

en: Preview
he_IL: תצוגה מקדימה

en: Save
he_IL: שמירה

en: Help
he_IL: עזרה

en: Tablet
he_IL: טאבלט

en: Desktop
he_IL: דסקטופ

en: Responsive Mode
he_IL: מצב רספונסיבי

en: Widgets Panel
he_IL: תפריט וידג'טים

en: Menu
he_IL: תפריט

en: Search Widget...
he_IL: חיפוש וידג’ט…

en: Add New Section
he_IL: הוספת אזור חדש

en: Loading
he_IL: טוען

note: Plugin Name of the plugin
en: Elementor
he_IL: אלמנטור

en: Add Item
he_IL: הוספת פריט

en: Delete
he_IL: מחיקה

en: Select Icon
he_IL: בחר אייקון

en: Custom
he_IL: מותאם

[ctx: Typography Control]
en: Typography
he_IL: טיפוגרפיה

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
he_IL: ריווח אותיות

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
he_IL: גובה שורה

en: Normal
he_IL: רגיל

[ctx: Typography Control]
en: Style
he_IL: סגנון

[ctx: Typography Control]
en: Weight
he_IL: משקל

[ctx: Typography Control]
en: Family
he_IL: סוג

[ctx: Typography Control]
en: Size
he_IL: גודל

[ctx: Border Control]
en: Color
he_IL: צבע

[ctx: Border Control]
en: Width
he_IL: רוחב

en: Dashed
he_IL: מקווקו

en: Dotted
he_IL: מנוקד

en: Double
he_IL: כפול

en: Solid
he_IL: רגיל

en: None
he_IL: ללא

[ctx: Border Control]
en: Border Type
he_IL: סוג מסגרת

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
he_IL: תמונת כיסוי וידאו

[ctx: Background Control]
en: Video Link
he_IL: קישור לוידאו

[ctx: Background Control]
en: Cover
he_IL: כיסוי

[ctx: Background Control]
en: Auto
he_IL: אוטומטי

[ctx: Background Control]
en: Size
he_IL: גודל

[ctx: Background Control]
en: Repeat-y
he_IL: חזרה על ציר y

[ctx: Background Control]
en: Repeat-x
he_IL: חזרה על ציר x

[ctx: Background Control]
en: No-repeat
he_IL: ללא חזרתיות

[ctx: Background Control]
en: Repeat
he_IL: חזרתיות

[ctx: Background Control]
en: Fixed
he_IL: קבוע

[ctx: Background Control]
en: Scroll
he_IL: גלילה

[ctx: Background Control]
en: Attachment
he_IL: גלילה

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
he_IL: תחתון ימין

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
he_IL: תחתון מרכז

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
he_IL: תחתון שמאל

[ctx: Background Control]
en: Center Right
he_IL: מרכז ימין

[ctx: Background Control]
en: Center Center
he_IL: מרכז מרכז

[ctx: Background Control]
en: Center Left
he_IL: מרכז שמאל

[ctx: Background Control]
en: Top Right
he_IL: עליון ימין

[ctx: Background Control]
en: Top Center
he_IL: עליון מרכז

[ctx: Background Control]
en: Top Left
he_IL: עליון שמאל

[ctx: Background Control]
en: Position
he_IL: מיקום

[ctx: Background Control]
en: Background Image
he_IL: תמונת רקע

[ctx: Background Control]
en: Image
he_IL: תמונה

[ctx: Background Control]
en: Background Color
he_IL: צבע רקע

[ctx: Background Control]
en: Color
he_IL: צבע

[ctx: Background Control]
en: Background Type
he_IL: סוג רקע

[ctx: Background Control]
en: Width
he_IL: רוחב

[ctx: Background Control]
en: Classic
he_IL: קלאסי

en: Google
he_IL: גוגל

en: System
he_IL: מערכת

en: Link
he_IL: קישור

en: Left
he_IL: שמאל

en: Bottom
he_IL: תחתון

en: Right
he_IL: ימין

en: Top
he_IL: עליון

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Edit with Elementor
he_IL: עריכה באמצעות אלמנטור

en: &#8592; Back to WordPress Editor
he_IL: &#8594; בחזרה אל עורך הטקסט

note: translators: %s: PHP version
en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
he_IL: אלמנטור דורש PHP גרסה %s ומעלה, התוסף אינו פעיל כרגע.
